Jack White schodzi ze sceny! Zapowiada ostatnie koncerty

/ 14 kwietnia, 2015

Na Facebooku Jacka White'a pojawiło się oświadczenie, z którego wynika, że muzyk robi sobie "długą przerwę" w koncertowaniu. Wokalista zagrał obszerne tournée promujące płytę "Lazaretto", niedawno był headlinerem na Coachella Festival i uznał, że to odpowiedni moment, żeby odpuścić.

After many years of performing in a multitude of configurations, Jack is announcing that he will be taking a break from…

Posted by Jack White on 14 kwietnia 2015

Z oświadczenia wynika, że White zagra jeszcze kilka akustycznych koncertów na terenie Stanów Zjednoczonych – każdy z nich będzie ogłaszany w dniu występu o 8 rano czasu lokalnego. Bilety będą sprzedawane w klubach i dostępne po… trzy dolary (nieco ponad jedenaście złotych). Jedna osoba będzie mogła kupić tylko jeden bilet.

W ten nietypowy sposób artysta żegna się ze sceną na bliżej nieokreślony czas. Nie wiadomo na razie, co Jack White będzie robił, gdy odejdzie na zasłużony sceniczny urlop. Wielce prawdopodobnie jest, że zaangażuje się w nowy muzyczny projekt, jednak na oficjalne informacje będziemy musieli jeszcze poczekać. Wiadomo również, że skupi się na produkcji "American Epic".

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także