Teraz Słucham – Wiesław Królikowski (czerwiec)

/ 5 czerwca, 2014

W czerwcu Wiesław Królikowski poleca:

PIXIES – Indie Cindy

Legenda amerykańskiego alternatywnego rocka, grupa Pixies, zaproponowała pierwszy od przeszło dwudziestu lat album, który na pewno nie stanie się tak klasyczny jak Surfer Rosa czy Doolittle, ale jest dobrą, odpowiednio urozmaiconą płytą, wpisującą się w styl formacji. Zespół Blacka Francisa nie odcina kuponów od dawnych osiągnięć, po prostu ma swoje muzyczne patenty, które nadal się sprawdzają.

 

EELS – Mistakes Of My Youth

Ktoś może powiedzieć: nastrojowa piosenka rockowa śpiewana „przybrudzonym” głosem – mnóstwo jest takich nagrań… Ale ja do Mistakes Of My Youth, smutnego i obrachunkowego, chyba mocno osobistego utworu Marka „E” Everetta, ostatnio chętnie wracam. Potrafił mnie kiedyś zauroczyć debiutanckim longplayem swoich Eels, potrafi i tym utworem, z najnowszego albumu, The Cautionary Tales…

 

TOTENTANZ – Człowiek

Nie wszystko na nowej płycie tej tarnowskiej formacji mnie przekonuje, a banał w niektórych tekstach – wręcz drażni. Ale zadziorne partie gitarowe sprawiają, że takich utworów, jak Walcz czy Kto, słucham z pewną przyjemnością.

 

Czerwcowy „Teraz Rock” jest w sprzedaży od 28 maja. Można go znaleźć w kioskach na terenie całego kraju, ale również zamówić drogą internetową. Zwolenników wersji papierowej odsyłamy do naszego SKLEPU INTERNETOWEGO, edycja cyfrowa czeka w e-KIOSKU.

tr | mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także