Vinnie Paul: "Z Panterą nieśliśmy sztandar heavy metalu"

/ 6 czerwca, 2014

Płyta "Far Beyond Driven" ukazała się w marcu 1994 roku i to był muzyczny strzał w dziesiątkę. Produkcją krążka zajął się Terry Date, a na przestrzeni lat – w samych tylko Stanach Zjedonoczonych – płytę kupiło ponad 1,3 miliona osób. Vinnie Paul rozmawiał o tym wydawnictwie w Radio.com.

Muzyk mówił nie tylko o samym albumie, ale również o sytuacji, która panowała w muzyce rockowej i metalowej dwadzieścia lat temu. Wspominał o nierównej walce z grungem:

Z Panterą nieśliśmy sztandar heavy metalu, gdy ten gatunek nie był fajny. Doszło wtedy do punktu, kiedy muzycy uciekali od metalu. "Jesteśmy zespołem alternatywnym" – to zadziwiające, jak to określenie było złe. Wyjątkiem byli nasi fani i zagorzali metalowcy. Aż do samego końca nieśliśmy ten sztandar tak wysoko, jak tylko mogliśmy. Zawsze powtarzaliśmy: "Jesteśmy zespołem heavymetalowym".

Od wielu lat toczona jest publiczna dyskusja dotycząca ewentualnego powrotu Pantery, ale Vinnie Paul nie jest w stanie porozumieć się z Philem Anselmo. Ten drugi – przynajmniej publicznie – dąży do porozumienia, ale jego słowa nie są odbierane przez perkusistę jako szczere. Konflikt między oboma panami jest wciąż żywy, dlatego szansa na reaktywację zespołu jest bardzo mała.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także