Teraz Słucham – Wiesław Weiss (październik)

/ 7 października, 2014

W październiku Wiesław Weiss poleca:

ROBERT PLANT – Lullaby And… The Ceaseless Roar

W przeciwieństwie do naszego recenzenta wolałem poprzednie wcielenia Planta – to z Mighty ReArranger czy Band Of Joy. Ale zelektronizowanego i zafrykanizowanego Lullaby… też słucham z przyjemnością. Głos Roberta zawsze wywołuje we mnie tylko przyjemne skojarzenia. 

 

OPETH – Pale Communion 

Od Mahavishnu Orchestra po King Crimson i Soft Machine – taka muzyka inspiruje dziś Opeth. Może trochę za dużo w niej kombinowania w jazzowym duchu, ale Pale Communion to na pewno płyta intrygująca, po którą sięgnę nie raz. 

 

JOHNNY WINTER – Step Back

Lubiłem zawsze Wintera, ten jego śpiew na granicy krzyku, te rozpędzone solówki gitarowe, ten element szaleństwa. Step Back to płyta pożegnalna, cudownie ożywiona przez artystów, którym Johnny był bliski, od Erica Claptona po Joe Bonamassę. Słucham ze wzruszeniem. 

 

Październikowy „Teraz Rock” jest w sprzedaży od 25 września. Można go znaleźć w kioskach na terenie całego kraju, ale również zamówić drogą internetową. Zwolenników wersji papierowej odsyłamy do naszego SKLEPU INTERNETOWEGO, edycja cyfrowa czeka w e-KIOSKU.

mg | tr

KOMENTARZE

Przeczytaj także