The Black Horsemen: nowy utwór – o spiskach i… "Paszczą"

/ 1 września, 2014

Warszawski zespół The Black Horsemen, grający ciężką, lecz bardzo pomysłową muzykę (m.in. z dopełniającą gitarę przesterowaną wiolonczelą) ma w składzie świetnego wokalistę, Merota – tego samego, który kiedyś wygrał "Szansę na sukces" wykonaniem "Jaskółki uwięzionej" Stana Borysa. Ma też niebanalne pomysły.

Niedawno poszukiwał perkusisty, więc przekornie nagrał utwór "Conspiracy – D.N.N." (czyli: Drummer Not Needed), w którym nie tylko udział bębniarza nie był wymagany, ale… w ogóle obyło się bez instrumentów, bo cały podkład został wygenerowany głosami! W muzyce hard’n’heavy jest to zabieg niesłychanie rzadki.

The Black Horsemen wyprodukowali utwór – będący kolejną zapowiedzią albumu grupy – własnymi środkami, zaczynając od nagrania, aż po realizację klipu, za który odpowiadają przede wszystkim Wiktor Zakrzewski – świetny młody reżyser, montażysta i operator filmowy, oraz Merot.

To lyrics video i animacja, zaprezentowana w nowatorski i efektowny sposób, nawiązująca do tematyki teorii spiskowych (od illuminati, aż po reptilian), słyszymy też przemówienie znanego propagatora teorii spiskowych, Davida Icka.

Efekt warto ocenić samemu: 

pb

KOMENTARZE

Przeczytaj także