Zmarł jeden ze współzałożycieli Jethro Tull

/ 31 sierpnia, 2014

Zastoinowa niewydolność serca była przyczyną śmierci basisty Glenna Cornicka, współzałożyciela grupy Jethro Tull. Muzyk zmarł w swoim domu na Hawajach, wcześniej natomiast przebywał w szpitalu. W chwili śmierci Cornick miał 67 lat.

Basista był muzykiem Jethro Tull do 1970 roku, z tą popularną grupą przygotował trzy pierwsze albumy: "This Was", "Stand Up" i "Benefit". Choć z zespołem był związany zaledwie przez kilka lat, uważany jest za jednego z najważniejszych jego przedstawicieli, człowieka, który miał niebagatelny wpływ na kształt tej legendarnej formacji. Glenn Cornick występował również w grupie Wild Turkey, którą sam założył. W swojej owocnej karierze współpracował z wieloma zespołami, często był członkiem w tribute-bandów Jethro Tull.

Do śmierci swojego przyjaciela z zespołu odniósł się na oficjalnej stronie Jethro Tull sam Ian Anderson. Napisał między innymi:

Glenn był człowiekiem dobrodusznym i gotowym do pomocy – szczególnie innym muzykom. Zawsze wesoły, wnosił do pierwszych występów Tull żywiołowość i brawurę.

Bardzo za nim tęsknimy i przesyłamy kondolencje jego małżonce Brigitte oraz jego dzieciom.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także