The Exploited powraca do Krakowa

/ 7 kwietnia, 2015

The Exploited jest zaliczany do tzw. drugiej fali brytyjskiego punka. Od samego początku dowodzony przez wokalistę Wattiego Buchana. Do fascynacji twórczością The Exploited przyznawali się muzycy takich zespołów jak: Nirvana i Massive Attack. Ich koncertowy album "On Stage" był pierwszą zagraniczną płytą z punk rockową muzyką, która została wydana oficjalnie w Polsce. Ich dyskografię zamyka "Fuck the System", który miał swoją premierę w 2003 roku, ale zespół nie powiedział w tej kwestii ostatniego słowa. Na 2015 rok zapowiedziane jest bowiem kolejne wydawnictwo zespołu.

Zespół pojawi się w krakowskim klubie Kwadrat 16 kwietnia. Gościem specjalnym koncertu będzie równie kultowy na rodzimej scenie muzycznej Dezerter.

Rok 2013 przyniósł grupie Dezerter kolejne koncerty i rozpoczęcie prac nad materiałem na nową płytę, który ostatecznie powstał w pierwszym półroczu 2014 r., a został zarejestrowany w lipcu 2014 r. Album "Większy zjada mniejszego" ukazał się 6 października 2014 r. nakładem Mystic Production. Pierwszym singlem z nowej płyty była piosenka tytułowa. Jesienią zespół odwiedził z koncertami 17 miast w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także