The Mars Volta: Nowa płyta wciąż możliwa

/ 14 lipca, 2016

Zespół The Mars Volta rozpadł się w 2012 roku, tuż po wydaniu swojej szóstej studyjnej płyty. Muzycy poszli swoimi drogami. Gitarzystę Omar Rodriguez-Lopez obecnie pochłania trasą z reaktywowanym niedawno At the Drive-In. W rozmowie z magazynem „Rolling Stone” przyznał jednak:

W pewnym momencie znów chcielibyśmy zagrać jako Mars Volta, wiecie o czym mówię? Oczywiście teraz skupiam się na At th Drive-In i nagraniu jak najlepszej płyty oraz na trasie.

W tym zespole występuje razem z frontmanem The Mars Volta – Cedrikiem Bixlerem-Zavalą. To teraz priorytet. Ale kiedyś… Co wtedy z pozostałymi muzykami formacji?

Jon Theodore gra teraz z Queens of the Stone Age. Pozostało tylko czterech oryginalnych członków prawdziwego Mars Volta. To Eva Gardner – oryginalna basistka, która oddała nam swoją duszę, lecz niestety musiała odejść z zespołu podczas drugiej trasy, gdy umarł jej tata – i Jon Theodore. Nie ma już z nami Ikeya Owensa i Jeremy’ego Warda. Jon i Eva wciąż żyją i jesteśmy za to wdzięczni. Każdy prawdziwi fan zespołu wie, że była w nim prawdziwa chemia. Kiedy nadejdzie czas, mam nadzieję, że się spotkamu z Jonem i Evą, która teraz jest w trasie z Gwen Stefani. Czuję, że tak się stanie. Życie prowadzi śmiesznymi drogami.

Dyskografię The Mars Volta tymczasem zamyka „Noctourniquet” z 2012 roku. Tu przypomnimy wcześniejszy kawałek – „The Widow” z płyty „Frances the Mute” (2005).

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także