To Courtney Love napisała notatkę znalezioną w portfelu Cobaina

/ 6 maja, 2014

Kilka dni temu świat obiegła informacja o upublicznieniu notatki pochodzącej z portfela Kurta Cobaina. Była to parodia przysięgi małżeńskiej, którą interpretowano jako dowód złych relacji muzyka i jego żony – Courtney Love. Kopia dowodu została zaprezentowana publicznie, ale nie w całości. Jak się właśnie okazało, w telewizji nie pokazano ostatniego zdania.

Co jednak ważniejsze, to nie Kurt Cobain był autorem tych słów. Do ich napisania przyznała się Courtney Love, która napisała w tej sprawie do gazety Seattle Times. Poinformowała, że notatka powstała w 1991 roku (nie w 1994, gdy życie odebrał sobie Cobain) podczas, gdy zespół grał sylwestrowy koncert w San Francisco. Informacje przekazane przez wokalistkę potwierdziła jej siostra – Nicole Jon Carroll – oraz dziennikarz, który od wielu lat zajmuje się sprawą śmierci Cobaina.

Wspomniana brakująca linijka brzmi dokładnie tak (w języku angielskim): "will you promise to fuck her at least once a week OK". Wydaje się zatem, że to zamyka całą sprawę i ukróca ewentualne interpretacje dotyczące wpływu notatki na decyzję o samobójstwie muzyka.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także