U2 zapowiada nową płytę i specjalne koncerty

/ 27 grudnia, 2016

Zespół U2, który w 2014 roku wydał album „Songs Of Innocence”, od dawna zapowiadał jego kontynuację, zatytułowaną „Songs Of Experience”. Wszystko wskazuje na to, że w końcu trafi ona do sklepów w 2017 roku. Tak przynajmniej można wywnioskować z zapowiedzi Bono, który składając fanom świąteczne życzenia, wspomniał o planach grupy na przyszły rok.
 
Jeszcze przed wydaniem „Songs Of Innocence” gitarzysta The Edge zapowiadał, że będzie to pierwsza część większej całości:
 

Dość wcześnie zdaliśmy sobie sprawę, że pracujemy nad dwoma oddzielnymi albumami. Większość niedokończonych utworów znajdzie się na „Songs Of Experience”, część z nich jest równie dobra albo i lepsza niż to, co trafi na „Songs Of Innocence”. „Songs Of Experience” wydamy, jak tylko będzie gotowy, mam nadzieję, że nie potrwa to długo.

 
W 2015 roku grupa ruszyła w trasę „Innocence + Experience Tour”, której nazwa mogła sugerować, że planowali wydać drugą płytę jeszcze przed jej rozpoczęciem. Tak się jednak nie stało. W marcu 2016 roku The Edge przyznał, że ma 50 pomysłów na nowe utwory, z czego z około 20 zespół jest naprawdę zadowolony.
 
Ale nowa płyta to nie wszystko, gdyż w 2017 roku przypada 30. rocznica wydania płyty „The Joshua Tree” i w związku z tą okazją grupa planuje specjalne koncerty. Czy wykona na nich ten słynny album w całości? Tego Bono na razie nie zdradził, lecz z pewnością nie zabraknie na nich, jednego z największych przebojów U2, „With Or Without You”.


 

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także