Vinnie Paul o powrocie zespołu Pantera i nieopublikowanym materiale

/ 10 lipca, 2013

Zespół Pantera przestał istnieć na początku XXI wieku. Najpierw na innych projektach skupił się Phil Anselmo, a później zastrzelono Dimebaga Darrella. Te wydarzenia na stałe odcisnęły piętno na muzykach formacji, którzy później nie potrafili się porozumieć w sprawie ewentualnego powrotu na scenę. Taką chęć wyrażał Anselmo, ale Vinnie Paul Abbott był przeciwny temu rozwiązaniu.

Muzyk został ponownie o to zapytany podczas niedawnego wywiadu francuskiej telewizji:

Jak Pantera może grać razem bez Dimebaga Darrella? To sprawa zamknięta. Do takiego powrotu nigdy nie dojdzie.

Jak widać Vinnie Paul trzyma się swojego postanowienia. Ale jest szansa, że fani będą mieli okazję do przesłuchania nowego muzycznego materiału, który został nagrany jeszcze za życia Dimebaga Darrella, a który nigdy nie ujrzał światła dziennego:

Jestem teraz zajęty z Hellyeah [zespół Vinniego Paula – przyp. red.] i  na tym się skupiam. Ale jeśli znajde moment i uznam, że to odpowiedni czas, na pewno znajdę sposób, żeby złożyć to w całość i oddam to fanom, ponieważ mój brat ma nadal wiele świetnego materiału, którego nikt nigdy nie słyszał. A ja chcę, żeby ludzie go usłyszeli.

Dwaj członkowie zespołu Pantera skupiają się na innych projektach. Vinnie Paul gra we wspomnianym zespole Hellyeah, natomiast Phil Anselmo rozpoczyna karierę solową (więcej TUTAJ). Ponadto obaj panowie – mówiąc delikatnie – nie potrafią się dogadać, dlatego ewentualny powrót Pantery jest tym bardziej wątpliwy.

Trzeci członek zespołu – Rex Brown – współtworzy natomiast tribute band o nazwie A.L.I.V.E.!, pisaliśmy o tym TUTAJ.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także