Volbeat robi sobie przerwę

/ 23 października, 2014

Jeśli ktoś liczył, że nowy album muzyków z Volbeat zostanie opublikowany maksymalnie szybko, będzie zawiedziony. Muzycy, którzy przebywają obecnie w Stanach Zjednoczonych, przyznają, iż potrzebują odpoczynku, dlatego wypełnią swoje zobowiązania koncertowe i udadzą się na zasłużone wakacje.

O muzycznych i wakacyjnych planach opowiada Jan Larsen:

Nie pracujemy obecnie nad nową muzyką. Przed nami trzy tygodnie koncertowania tutaj, w Stanach, a późnej udajemy się do Wielkiej Brytanii na dziesięć dni. A zaraz po tym robimy sobie sześć miesięcy wolnego, pierwszy raz od dwóch lat. Później planujemy skupić się na pisaniu nowego materiału. Michael [Poulsen – przyp. red.] już nawet przygotował kilka kawałeczków i dźwięków. Kiedy już w tym materiale pojawi się jakaś dusza, wejdę z nim do sali prób i spróbujemy nadać temu jakiś kształt. Kto wie? Może dołączą do nas dwaj pozostali koledzy.

Wygląda więc na to, że muzycy z jednej strony myślą o zasłużonym odpoczynku, a z drugiej już teraz w głowie mają kolejną płytę, którą będą przygotowywali. Nie wiadomo zatem, kiedy z tych strzępów powstanie coś konkretnego, ale widać, że są zaangażowani w swoją pracę.

Dyskografię Volbeat zamyka opublikowany w 2013 roku krążek "Outlaw Gentlemen & Shady Ladies".

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także