Leash Eye i Wojtek Cugowski: premiera singla

/ 23 października, 2014

Leash Eye oddają w ręce swoich fanów nowego singla. Utwory, które się na nim znalazły, są już znane z płyty "Hard Truckin' Rock", lecz zarejestrowane zostały ponownie, tym razem w języku polskim.

Pod młotek poszły: "Been Too Long" oraz "The Drag" z tym, że ten pierwszy z niespodzianką  – gościnnie utwór o nowym tytule "Czas do Zmierzchu" zaśpiewał Wojtek Cugowski:

Natomiast polski tytuł "The Drag" to "Jedna Czwarta", do odsłuchu poniżej:

Opath, gitarzysta Leah Eye zdradza kulisy tego pomysłu:

Po wydaniu każdej płyty zabiegaliśmy, by nasze nagrania trafiły do możliwie największej liczby rozgłośni radiowych. Niestety często okazywało się, że nie będą nas grać, ponieważ nie śpiewamy po polsku – postawiliśmy więc na eksperyment – nagrać dwa numery z Hard Truckin' Rock po polsku. Nie przyszło nam to trudno, bo przecież pierwsza nasza płyta jest prawie w całości zaśpiewana w naszym rodzimym języku. Później pojawiła się koncepcja obecności na tym nagraniu kogoś znanego,  a że jeden z braci już był, to czemu nie zaprosić drugiego – w ten sposób Wojtek Cugowski zaśpiewał jeden z dwóch numerów, które wchodzą w skład polskojęzycznego singla.

Kilka tygodni temu świat muzyczny obiegła informacja o odejściu dotychczasowego wokalisty Leash Eye Sebastiana Pańczyka, powodem były osobiste sprawy muzyka. Zespół nie rezygnuje jednak ze swojej działalności – wręcz przeciwnie – rozpoczęły się intensywne poszukiwania następcy Sebastiana.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także