WhoMadeWho na dwóch koncertach w Polsce

/ 14 września, 2012

Koncerty WhoMadeWho to niezapomniane, rozpalające muzyczne doświadczenie. Skandynawowie potwierdzili to grając u boku takich gwiazd jak Daft Punk, Soulwax, Hot Chip czy LCD Soundsystem. Utwór „Space For Rent” z ich debiutanckiego krążka przerobił sam Josh Homme z Queens Of The Stone Age, zachwycony ich show w Nowym Jorku, podczas którego Duńczycy wystąpili przebrani  w kostiumy szkieletów. Choć WhoMadeWho stawiają znak zapytania w swojej nazwie, ich występy nie zostawiają żadnych wątpliwości, że mamy do czynienia z zespołem światowego kalibru.

Grupa powstała w 2003 roku. Tworzą ją posiadający falsetowy głos basista Tomas Høffding, szczycący sie prawdziwie skandynawską brodą singer songwriter/gitarzysta Jeppe Kjellberg oraz perkusista i znakomity DJ – Tomas Barfod. Trio zadebiutowało w 2005 roku i od tego czasu nagrało cztery znakomite albumy, którymi zaskarbiło sobie sympatię i oddanie zarówno krytyki, jak i publiczności. Popularności przysporzyły im także znakomite wideoklipy.

Choć Duńczycy czerpią obficie z bogatej tradycji alternatywnego rocka i muzyki klubowej, ich styl to coś więcej, niż po prostu taneczny rock. To iskra, która jest w stanie rozpalić fajerwerki nowych pomysłów. Ich najnowsza muzyczna pochodnia, tegoroczny album Brighter, to kolekcja organicznych elektro-popowych piosenek, pokazujących odrobinę jaśniejszą (jak w tytule płyty) stronę WhoMadeWho. Ich muzyka nadal jest jednak pełna figlarności i pulsujących bitów. Na parkiecie to prawdziwy ogień!

Informacje o biletach już wkrótce.

Koncerty WhoMadeWho – grudzień 2012

07.12 – Warszawa, 1500m2

08.12 – Poznań, SQ Klub

 

mk

KOMENTARZE

Przeczytaj także