Yoko Ono ułożyła ogromną pacyfkę na urodziny Johna Lennona

/ 7 października, 2015

9 października 2015 roku John Lennon obchodziłby 75. urodziny. Kilka dni przed tym świętem Yoko Ono postanowiła uczcić to w pewien wyjątkowy sposób i jeszcze raz przypomnieć o pokoju na świecie.

Na wtorek 6 października zaprosiła wielu ludzi do Central Parku w Nowym Jorku, by stworzyli razem z nią wielki symbol pokoju. Chciała pobić rekord Guinessa, który należy do organizatorów podczas festiwalu Ithaca w Nowym Jorku w 2008 roku. Wtedy na miejscu stawiło się 5814 osób. Yoko Ono marzyła nawet o 10 tysiącach…

Żeby przyciągnąć jak największą liczbę osób, a więc też rodziców z dziećmi w pobliżu parku pojawił się nawet edukacyjny autobus Johna Lennona – studio nagraniowe, w którym pociechy za darmo mogły poznać tajniki rejestrowania dźwięku i obrazu. Wdowa w oficjalnej zapowiedzi wydarzenia napisała:

Nowy Jork był bardzo wyjątkowym miejscem dla Johna – był jego adoptowanym domem – i jestem bardzo szczęśliwa, że jego autobus będzie tam, by świętować jego 75. urodziny.

To jednak niewiele pomogło. Niestety w Central Parku pojawiło się „tylko” około 2 tysięcy osób. Pacyfka powstała, ale rekordu nie pobito. Na szczęście pogoda dopisała i nikt nie zmókł. Zobaczcie, jak wszystko wyglądało z drona.

ud

KOMENTARZE

Przeczytaj także