Zespół 30 Seconds to Mars wykorzystuje swoich fanów?

/ 20 czerwca, 2013

Rou Reynolds, frontman post hardcore’owego zespołu Enter Shikari zarzucił muzykom formacji 30 Seconds to Mars finansowe wykorzystywanie swoich fanów. Chodzi o płatne spotkania z amerykańskimi muzykami, które są organizowane podczas koncertów.

Muzyk z Enter Shikari krytykował przede wszystkim fakt, że muzycy chcą po 900 dolarów za możliwość spotkania z nimi przed i po występie na żywo. Chodzi o opłaty, które pojawiły się w związki z amerykańskimi występami 30 Seconds to Mars. Reynolds napisał, że jest "szaleństwo" i "wykorzystywanie" swoich fanów. Chodziło między innymi o poniższy wpis, choć w późniejszych dawał konkretne przykłady nawiązujące do Jareda Leto i spółki:

Kilka godzin później napisał, że media rozdmuchały sprawę i wcale nie chciał krytykować konkretnie zespołu 30 Seconds to Mars. Jego wpisy miały być ogólnym protestem przeciwko podobnym praktykom:

Muzycy z 30 Seconds to Mars są w trakcie europejskiej trasy koncertowej. Nieco ponad dwa tygodnie temu występili w Warszawie w związku z Impact Festival. Obecnie przygotowują się do koncertów w Danii i Norwegii. W Stanach Zjednoczonych zagrają dopiero we wrześniu.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także