Zespół Dream Theater w studiu

/ 29 kwietnia, 2013

Zespół Dream Theater już nagrywa następcę wydanego w 2011 roku albumu "A Dramatic Turn Of Events". Muzycy są w studiu od kilku tygodni i pracują nad nowym materiałem. Jak wynika z ich relacji, prace przebiegają doskonale.

Na temat postępów w studiu wypowiedział się John Petrucci: – Przede wszystkim, idzie nam wspaniale z Mike'em Manginim [obecnym perkusistą zespołu – przyp. red.]. Jesteśmy w studiu od kilku tygidni, a on jest niesamowity. Chemia między nami jest super, proces pisania i cała atmosfera również są wspaniałe (…) Kiedy ludzie posłuchają perkusji na nowym krążku to im zwyczajnie odbije. Na ostatniej płycie Mike wykonał wspaniałą pracę, ale nie był z nami w czasie pisania materiału i interpretował partie perkusji, które przygotowałem – opisał gitarzysta.

Ostatni studyjny album Dream Theater pt. "A Dramatic Turn Of Events" był nominowany do nagrody Grammy. Natomiast już w maju światło dzienne ujrzy koncertowe wydawnictwo "Live At Luna Park". Będzie ono dostępne w kilku wersjach m.in. deluxe (2DVD/Blu-ray/3CD). Na płytach znajdą się koncerty wykonywane przez zespół w Buenos Aires w zeszłym roku. Publikacją zajmie się Eagle Rock Entertainment.

John Petrucci jest jednym z kandydatów na członka Teraz Rock Band (więcej na temat konkursu TUTAJ).

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także