Zespół Enter Shikari przyjedzie do Polski

/ 8 lipca, 2014

Agencje Go Ahead i Knock Out Productions zapraszają na dwa koncerty grupy Enter Shikari. Brytyjczycy wystąpią 8 października w warszawskiej Progresji i 9 października w krakowskim Kwadracie. Bilety trafią do sprzedaży jeszcze w tym tygodniu.

Enter Shikari to brytyjska grupa post hardcore'owa, czerpiąca z wpływów muzyki elektronicznej. Zespół powstał w roku 2003 w St. Albans, skąd pochodzą wszyscy członkowie grupy: Roughton "Rou" Reynolds, Liam "Rory" Clewlow, Chris Batten oraz Rob Rolfe.

Debiutancki album Enter Shikari, zatytułowany "Take to the Skies", ukazał się 19 marca 2007 roku. Zaledwie tydzień po premierze płyta osiągnęła czwarte miejsce na liście Official UK Album Chart. Brytyjczycy zawarli na krążku część utworów pochodzących z dem, singli oraz EP-ek wydanych w latach poprzedzających ich długogrający debiut. Dwa single promujące płytę to "Anything Can Happen in the Next Half Hour" oraz "Jonny Sniper".

Na początku 2012 roku Enter Shikari wydali trzeci w swym dorobku album "A Flash Flood of Colour" – przez wielu recenzentów uznany za szczytowe osiągnięcie formacji. W warstwie tekstowej płyta po raz kolejny porusza najważniejsze kwestie społeczno-polityczne, zawiera przede wszystkim wiele odniesień do kryzysu ekonomicznego. Muzycznie "A Flash Flood of Colour" to świetne kolejny połączenie muzyki hardcore'owej z elektroniką. To z tego albumu pochodzą m.in. rewelacyjne "…Meltdown" i "Sssnakepit".

Nowy album Brytyjczyków ukaże się w 2015 roku. Polskie koncerty mogą być jedną z pierwszych okazji, by usłyszeć nowe piosenki na żywo.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także