"Legenda" ponownie w Jarocinie

/ 8 czerwca, 2016

W 1991 roku ukazał się w Polsce album „Legenda” zespołu Armia. Punkrockowa energia, potężna gitarowa ściana dźwięku, symfoniczne odniesienia oraz nawiązujące do chrześcijaństwa mistyczne poematy skandowane przez wokalistę. Muzyka wciąż oryginalna, fascynująca kolejne pokolenia słuchaczy i twórców muzyki.

6 lipca, a więc na dzień przed rozpoczęciem tegorocznego festiwalu w Jarocinie, w ruinach kościoła św. Ducha o godzinie 23:00, po 25 latach od premiery, zabrzmi „Legenda II”, czyli reinterpretacje utworów z oryginalnego albumu Armii w nowej aranżacji Michała Jacaszka, kompozytora i producenta muzyki elektroakustycznej:

Podjąłem się zadania karkołomnego obarczonego dużym ryzykiem klapy artystycznej. Armia jest zespołem jedynym w swoim rodzaju, nie dającym się porównać do żadnej innej kapeli na świecie. Zachować klimat i atmosferę tej muzyki jest dużym wyzwaniem, jednak wierzę że może się to udać mimo odmiennego elektronicznego brzmienia.

Jacaszkowi towarzyszyć będą obecni członkowie Armii: Amadeusz Amade Kaźmierczak (perkusja), Kuba Bartoszewski (waltornia) oraz współtwórca zespołu, autor tekstów i wokalista Tomasz Budzyński. Wydarzenie zostało dofinansowane przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Chrzest 966.

 

Tegoroczna edycja Jarocin Festiwalu odbędzie się w dniach 7–9 lipca. Na imprezie zagrają między innymi takie zespoły, jak: SlayerThe ProdigyFive Finger Death PunchD.O.A.Hunter, TSA, Luxtorpeda, Koniec ŚwiataKabanos i Sweet Noise.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także