"Metallica: The Early Years" – zapowiedź dokumentu

/ 16 sierpnia, 2016

Wywiady, ciekawostki, nieznane nagrania – to i wiele więcej ma przynieść nam film dokumentalny zatytułowany „Metallica: The Early Years”. Za produkcje odpowiedzialne jest Spotify, a twórcy postanowili przenalizować pierwsze lata funkcjonowania słynnego zespołu, dlatego film będzie skupiał się przede wszystkim na płytach „Kill’em All” i „Ride the Lightning”. Chodzi zatem o lata 1981-1984, a dokument będzie pierwszym z czterech zapowiedzianych.

Premiera filmu już 18 sierpnia na Spotify, dziś natomiast w sieci pojawił się oficjalny trailer produkcji:

Jak to zwykle bywa, wiele dzieje się ostatnio wokół zespołu Metallica. Już 13 września światło dzienne ujrzy książka pt. „Metallica: Back to the Front”, która opowiada o powstaniu płyty „Master of Puppets” i trasie jej towarzyszącej. Co jednak ważniejsze, muzycy zapewniają, że ich nowy album długogrający zostanie opublikowany prawdopodobnie jesienią tego roku. Już za kilka dni natomiast transmisja koncertu Metalliki z Minneapolis.

W czasie nagrywania wspomnianej płyty muzycy wzięli udział w reklamie luksusowej włoskiej marki Brioni. Niektórzy twierdzą, że wyszło nawet zabawnie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, niedługo znów zabiorą się do intensywnej pracy – nowe wydawnictwo trzeba przecież promować na koncertach. Myślicie, że zawitają także do Polski?

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także