"Metallica: Through the Never" finansową klapą

/ 8 października, 2013

Szacuje się, że film "Metallica: Through the Never" kosztował około 15 milionów dolarów. W tę kwotę wliczona jest również budowa ogromnej sceny, na której odbyły się spajające fabułę filmu koncerty. Ostatnie doniesienia zagranicznych serwisów nie są jednak optymistyczne dla słynnego zespołu – sprzedaż biletów nie jest na dobrym poziomie, co oznacza, że film może przynieść straty.

Promocja obrazu "Through the Never" była zakrojona na szeroką skalę, ale jak się okazuje, film nie przyciągnął tak wielu fanów jak się spodziewano. Dotychczas nowe dzieło Metalliki zarobiło około 2,7 miliona dolarów – wliczone są w to bilety z kin IMAX oraz innych kin 3D, w których wyświetlono film (w sumie 589 kin z całego świata).

Prognozy specjalistów z branży nie są optymistyczne. Jest mało prawdopodobne, że kolejne tygodnie przyniosą wzrost liczby widzów. Zarówno z Europy, jak i Stanów Zjednoczonych płyną informacje, że w salach kinowych pojawia się bardzo mało osób. To pokazuje, że "Metallica: Through the Never" może być finansową klapą. Przed premierą członkowie zespołu liczyli, że uda im się wyjść na zero. Na ten moment jest to mało prawdopodobne.

Nadzieją dla amerykańskiego zespołu jest ścieżka dźwiękowa z filmu, która uplasowała się na 9. miejscu w ostatnim notowaniu listy Billboard 200. W pierwszym tygodniu rozeszło się 25 tysięcy sztuk tego dwupłytowego wydawnictwa.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także