A Perfect Circle: nowy album w 2018

/ 12 października, 2017

Wszystko na to wskazuje, że fani A Perfect Circle w końcu doczekają się nowej muzyki od grupy. Będą musieli jeszcze trochę poczekać, ale lider zespołu potwierdza, że w 2018 nadejdzie ten długo oczekiwany moment.

Lunatic Soul prezentuje nowy teledysk

Zespół, w którego skład wchodzą: wokalista Tool, Maynard James Keenan, a także gitarzyści Billy Howerdel i James Iha, perkusista Jeff Friedl oraz basista Matt McJunkins, w przyszłym roku wyda nowy album. Taką informację na swoim Twitterze podał Keenan:

Pierwotnie mówiło się, że płyta wyjdzie w tym roku, jednakże wokalista A Perfect Circle w jednym z wywiadów wyjaśniał przyczyny opóźnienia:

[…]  Teraz to ja powinienem przez 10 lat pisać teksty, ale nie zrobię tego, uchwycę ten moment i moje wrażenia na temat utworów. Jeszcze nic nie zostało nagrane, ukończonych jest kilka piosenek, nad którymi mogę teraz pracować.

Billy [Howerdel] z A Perfect Circle też wolno pracuje. Pracuje nad rzeczami, które rozwijał przez ostatnie 6-7 lat. Czasami się gubi i ja mówię mu: „Zrób krok w tył, spójrz z dystansu”.

Z kolei Billy Howerdel (gitarzysta i jednocześnie producent) wspomniał kilka miesięcy temu o kierunku muzycznym, jaki obrali tworząc kompozycje na nadchodzący album. Jak zapowiada – będzie to znaczne odejście od zawartości debiutanckiego „Mer de Noms”, pojawią się brzmienia inspirowane dokonaniami Depeche Mode, ma być dużo elektroniki i klimatów tanecznych. Howerdel podsumował, że całość osadzona jest muzycznie w latach 70. oraz 80.

Ostatni album A Perfect Circle ukazał się w 2004 roku pod tytułem „Emotive”, zawierał jednak same kowery. Ostatnią płytą z premierowym materiałem jest zatem „Thirteenth Step” z 2003 roku.

A Perfect Circle zadebiutował w 2000 roku płytą „Mer de Noms”, która rozeszła się w Stanach Zjednoczonych w blisko dwumilionowym nakładzie, czyniąc grupę jedną z największych muzycznych sensacji przełomu wieków.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także