The White Stripes wydadzą reedycje swoich płyt na kultowym nośniku

/ 12 października, 2017

Albumy „The White Stripes” (1999), „De Stijl” (2000) i „White Blood Cells” (2001) The White Stripes ukażą się nakładem należącej do Jacka White’a wytwórni Third Man Records na kasetach magnetofonowych. Wszystko to z okazji Cassette Store Day, który obchodzony będzie 14 października 2017 roku.

Linkin Park znowu gra razem

Wszystkie trzy wydawnictwa zostały zremasterowane i przygotowane przez Jacka White’a specjalnie na tę okazję. Dostępne będą na białych kasetach z czerwonym liternictwem na froncie. Poniżej możecie obejrzeć ich zdjęcie.

Cassette Store Day to specjalny dzień, w którym w USA ukazują się reedycje różnych wydawnictw na kasetach magnetofonowych. Święto zostało zainspirowane dorocznym Record Store Day, podczas którego fani mogą kupić reedycje klasycznych płyt na płytach winylowych.

Podczas tegorocznego Cassette Store Day, który odbędzie się 14 października 2017 roku, będzie można nabyć między innymi wczesne demówki Paradise Lost „Drown in Darkness”, „The Atral Sleep” Tiamat, a także liczne składanki. Pełna lista wydawnictw znajduje się pod tym adresem.

Mimo że The White Stripes przestał funkcjonować już dekadę temu, fani co jakiś czas dostają wyjątkowe wydawnictwa z archiwum. Latem tego roku udostępniony został pierwszy koncert The White Stripes, który odbył się 14 lipca 1997 roku.

The White Stripes został założony przez Jacka White’a i jego ówczesną żonę Meg White. Grupa zdobyła sławę w 2003 roku, kiedy wydała album „Elephant”, uznawany za jedną z najważniejszych płyt rocka XXI wieku. W 2007 roku ukazał się ostatni studyjny album The White Stripes, „Icky Thump”. W dziesiątą rocznicę wydania płyty, wytwórnia Third Man Records wydała specjalną edycję „Icky Thump”. Składa się na nią oryginalny album, wytłoczony na dwóch, kolorowych płytach, dwie płyty ze wszystkimi utworami stron B oraz niepublikowanymi wcześniej wersjami demo, a także liczne gadżety w tym zdjęcia i repliki zapisków ze studia.

Po rozpadzie The White Stripes, Jack White rozpoczął udaną karierę solową, po drodze także występując w zespołach The Raconteurs i The Dead Weather.

24 lipca 2017 roku na polskim rynku nakładem In Rock ukazała się biografia Jacka White’a, zatytułowana „Obywatel Jack”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także