A Perfect Circle publikuje nowy utwór [AUDIO]

/ 1 stycznia, 2018

A Perfect Circle rozpoczął nowy rok od publikacji nowego utworu, zatytułowanego „Disillusioned”. Jest to już drugie, po „The Doomed”, oficjalnie opublikowane nagranie z nadchodzącej płyty.

Najbardziej wyczekiwane płyty 2018 roku [ŚWIAT]

Utworu „Disillusioned” możecie posłuchać poniżej.

Wciąż nie wiemy, kiedy ukaże się nowy album A Perfect Circle i jaki będzie jego tytuł, lecz można podejrzewać, że prace są na ukończeniu, skoro grupa wykonuje nowe piosenki na koncertach, a teraz opublikowała już drugie oficjalne nagranie z nowej płyty.

Wokalista A Perfect Circle w jednym z wywiadów wyjaśniał przyczyny opóźnienia:

[…] Teraz to ja powinienem przez 10 lat pisać teksty, ale nie zrobię tego, uchwycę ten moment i moje wrażenia na temat utworów. Jeszcze nic nie zostało nagrane, ukończonych jest kilka piosenek, nad którymi mogę teraz pracować.

Billy [Howerdel] z A Perfect Circle też wolno pracuje. Pracuje nad rzeczami, które rozwijał przez ostatnie 6-7 lat. Czasami się gubi i ja mówię mu: „Zrób krok w tył, spójrz z dystansu”.

Z kolei Billy Howerdel (gitarzysta i jednocześnie producent) wspomniał kilka miesięcy temu o kierunku muzycznym, jaki obrali tworząc kompozycje na nadchodzący album. Jak zapowiada – będzie to znaczne odejście od zawartości debiutanckiego „Mer de Noms”, pojawią się brzmienia inspirowane dokonaniami Depeche Mode, ma być dużo elektroniki i klimatów tanecznych. Howerdel podsumował, że całość osadzona jest muzycznie w latach 70. oraz 80.

Ostatni album A Perfect Circle ukazał się w 2004 roku pod tytułem „Emotive”, zawierał jednak same kowery. Ostatnią płytą z premierowym materiałem jest zatem „Thirteenth Step” z 2003 roku.

A Perfect Circle zadebiutował w 2000 roku płytą „Mer de Noms”, która rozeszła się w Stanach Zjednoczonych w blisko dwumilionowym nakładzie, czyniąc grupę jedną z największych muzycznych sensacji przełomu wieków.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także