A Perfect Circle. Szczegóły albumu i nowy utwór [WIDEO]

/ 5 lutego, 2018

Wszystko stało się jasne: grupa A Perfect Circle wyda w tym roku pierwszy album od 14 lat. Poznaliśmy właśnie jego szczegóły.

Queen i Adam Lambert ponownie w Europie

Krążek zatytułowany „Eat the Elephant” na rynku ukaże się 20 kwietnia nakładem BMG. Na płycie znajdzie się 12 utworów, oto szczegółowa tracklista:

 1. Eat The Elephant
 2. Disillusioned
 3. The Contrarian
 4. The Doomed
 5. So Long, And Thanks For All The Fish
 6. TalkTalk
 7. By And Down The River
 8. Delicious
 9. DLB
 10. Hourglass
 11. Feathers
 12. Get The Lead Out

Producentem całości jest Dave Sardy. Płyta została nagrana w składzie: Maynard James Keenan (wokal), Billy Howerdel i James Iha (gitary), Jeff Friedl (perkusja) oraz Matt McJunkins (bas).  

Grupa udostępniła także w sieci kolejny utwór, zatytułowany „TalkTalk”, który pojawi się na nadchodzącym studyjnym albumie:

Zespół A Perfect Circle wcześniej opublikował dwie inne kompozycje – „The Doomed” oraz „Disillusioned”. 

Gitarzysta Billy Howerdel wspomniał kilka miesięcy temu o kierunku muzycznym, jaki obrali tworząc kompozycje na nadchodzący album. Jak zapowiada – będzie to znaczne odejście od zawartości debiutanckiego „Mer de Noms”, pojawią się brzmienia inspirowane dokonaniami Depeche Mode, ma być dużo elektroniki i klimatów tanecznych. Howerdel podsumował, że całość osadzona jest muzycznie w latach 70. oraz 80.

Ostatni album A Perfect Circle ukazał się w 2004 roku pod tytułem „Emotive”, zawierał jednak same kowery. Ostatnią płytą z premierowym materiałem jest zatem „Thirteenth Step” z 2003 roku. A Perfect Circle zadebiutował w 2000 roku płytą „Mer de Noms”, która rozeszła się w Stanach Zjednoczonych w blisko dwumilionowym nakładzie, czyniąc grupę jedną z największych muzycznych sensacji przełomu wieków.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także