Abbath zagra koncert w Polsce

/ 16 stycznia, 2018

Organizator, Knock Out Productions, ogłosił właśnie koncert Abbath w Warszawie. Blackmetalowa legenda wraca do naszego kraju – Abbath wystąpi 17 kwietnia w warszawskim klubie Progresja. Oprócz utworów znanych z albumu „Abbath”, w koncertowej setliście z pewnością nie zabraknie również klasycznych utworów Immortal.

U2, Garbage i inni wspominają wokalistkę The Cranberries

Kiedy w 2015 roku drogi Abbatha i Immortal rozeszły się, zapewne wielu fanów na świecie było niepocieszonych, że to koniec jednej z najważniejszych blackmetalowych formacji w historii gatunku, a na własny rachunek Norweg niewiele będzie mieć do zaproponowania. Okazało się jednak, że Olve Eikemo, jak naprawdę nazywa się muzyk z Bergen, stać na coś więcej niż tylko składanie hołdu Motörhead pod szyldem Bömbers.

Norweg szybko skompletował skład, w którym znalazł się między innymi znany z Gorgoroth basista King Ov Hell, a potem nagrał jako Abbath imienny album, który zebrał świetne recenzje. Norweg nie oddał się jednak lenistwu i chełpieniu się otrzymanymi pochwałami, lecz ostro wziął się do pracy. Z koncertami objechał kawał świata, zahaczając przy okazji o wszystkie najważniejsze metalowe festiwale.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także