Editors ujawnia szczegóły nowego albumu i utwór [WIDEO]

/ 16 stycznia, 2018

Szósty studyjny album brytyjskiej formacji będzie zatytułowany „Violence” i na rynku ukaże się 9 marca nakładem PIAS. Nadchodzący krążek grupy Editors zapowiada utwór „Magazine”, który został właśnie udostępniony w sieci.

OFF Festival ogłasza kolejnych wykonawców

Ze wspomnianą kompozycją możecie zapoznać się poniżej:

Wokalista i lider grupy Editors, Tom Smith, w następujący sposób zapowiada studyjny album:

Bardzo nam pomagał Blanck Mass, który tworzy brutalną elektroniczną muzykę. Dlatego też materiał jest bardzo elektroniczny. Nie brakuje w nim jednak porywających gitar. Wydaje mi się, że znaleźliśmy równowagę między tymi dwoma światami – lepszą niż kiedykolwiek wcześniej. 

Przez te wszystkie lata, balansowaliśmy między głośniejszymi nagraniami, a rzeczami elektronicznymi. Sądzę, że istnieje równowaga między melodią a brutalnością, której nie udało nam się wcześniej osiągnąć. 

W wielu utworach jest myśl przewodnia – potrzeba spotykania się z drugim człowiekiem; bliskość z ukochaną osobą lub przyjacielem jako forma ucieczki od świata zewnętrznego. 

Na albumie „Violence” znajdzie się 9 premierowych kompozycji. Tak prezentuje się tracklista:

  1. Cold
  2. Hallelujah (So Low)
  3. Violence
  4. Darkness At The Door
  5. Nothingness
  6. Magazine
  7. No Sound But the Wind
  8. Counting Spooks
  9. Belong

Z kolei okładka płyty formacji Editors będzie prezentowała się następująco:

Muzycy przyjadą do naszego kraju w ramach promocji albumu i zagrają dwa koncerty: 4 kwietnia w warszawskim klubie Progresja oraz dzień później, 5 kwietnia, w krakowskim klubie Studio. Organizatorem koncertów jest agencja artystyczna Go-Ahead

Grupa Editors powstała w 2002 roku w Birmingham i jest jedną z najpopularniejszych formacji tzw. nowego nurtu muzyki gitarowej. Mają na swoim koncie 5 studyjnych albumów, z czego ostatni, zatytułowany „In Dream”, ukazał się w 2015 roku. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także