Bruce Dickinson wskazuje ulubione utwory Iron Maiden z czasów Blaze'a

/ 16 stycznia, 2018

Bruce Dickinson w rozmowie dla „Rock Talk With Mitch Lafon” opowiedział jaki ma stosunek do utworów Iron Maiden z płyt „The X Factor” i „Virtual XI”.

U2 ogłosił szczegóły europejskiej trasy

Wokalista powiedział, że nigdy nie miał problemów ze śpiewaniem utworów, które z Ironami nagrał Blaze Bayley. Wymienił też, które utwory lubi najbardziej:

Życie jest zbyt krótkie, żeby dać rządzić ego. To dziecinne i głupie. Niektóre z tych piosenek pasowały do mojego głosu, inne nie, ale wielu z fanów Iron Maiden lubiło je, a niektóre, zwłaszcza „The Clansman” i „Sign Of The Cross”, udało nam się wykonać perfekcyjnie i uważałem je za świetne. Głos Blaze’a był oczywiście inny niż mój, śpiewał w nieco niższym rejestrze, ale nie narzekałem z tego powodu. Bardzo lubiłem śpiewać te piosenki.

Poniżej możecie przypomnieć sobie, jak Bruce Dickinson poradził sobie z „The Clansman” podczas koncertu na Rock In Rio w 2001 roku.

Niedawno, w wywiadzie dla „Do You Know Jack” wokalista Iron Maiden przyznał, że nie krył zdumienia, gdy usłyszał, że to właśnie Blaze zajmie jego miejsce.

Bardzo lubię Blaze’a. Jest uroczym facetem. Ale gdy powiedziano mi o tym, zapytałem: „Czy ktokolwiek pomyślał, jak poradzi sobie ze starymi kawałkami? Nie tylko jeśli chodzi o śpiew, ale o reakcję fanów”. Byłem zaskoczony, że wybrali Blaze’a. Dobrze mu życzyłem, ale mieli do wyboru wielu innych, bardzo dobrych wokalistów. Myślałem, że wybiorą kogoś, kto potrafi zrobić z głosem to, co ja. Oczywiście, postanowili wybrać kogoś innego, co wiązało się z nowymi wyzwaniami. Zastanawiałem się, czy management wyjaśnił komukolwiek, jak trudne to będzie zadanie.

Iron Maiden z Blaze’em Bayleyem nagrali dwa albumy – „The X Factor” (1995) i „Virtual XI” (1998) – Dickinson tymczasem rozwijał karierę solową. W 1999 roku jednak powrócił w szeregi Iron Maiden, wraz z Adrianem Smithem, który rozstał się z grupą w 1990 roku. Od tamtej pory zespół funkcjonuje w sześcioosobowym składzie.

Iron Maiden na dwóch koncertach w Polsce

Iron Maiden wystąpi w 2018 roku w Polsce dwukrotnie. Do ogłoszonego koncertu w krakowskiej Tauron Arenie 27 lipca, doszedł właśnie drugi koncert, dzień później w tym samym miejscu. Gościem obydwu koncertów będzie Mark Tremonti, gitarzysta Alter Bridge.

Bilety na koncert w Krakowie trafią do sprzedaży w piątek, 19 stycznia o 10.00. Członkowie fan clubu Iron Maiden mogą kupić bilety w ekskluzywnej przedsprzedaży od środy, 17 stycznia. Przedsprzedaż dla zarejestrowanych użytkowników LiveNation.pl: czwartek, 18 stycznia 10.00 – 22.00.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także