AC/DC opublikowali utwór „Shot in the Dark” [AUDIO]

/ 7 października, 2020


Pierwszy singiel zapowiadający nowy album AC/DC właśnie doczekał się publikacji. Posłuchaj utworu zatytułowanego „Shot in the Dark”!


Po dwóch krótkich zapowiedziach, w sieci i serwisach społecznościowych w końcu pojawił się nowy utwór zespołu AC/DC. Kompozycja „Shot in the Dark” pochodzi z zapowiedzianej niedawno płyty „PWR/UP”, której premiera przewidziana jest na 13 listopada tego roku.

Oficjalny odsłuch „Shot in the Dark” z serwisu YouTube znajdziecie poniżej:

Nową płytę zespół AC/DC nagrał w składzie: Angus Young, Brian Johnson, Cliff Williams, Phil Rudd oraz Stevie Young. Wokalista, który wrócił do zespołu po problemach zdrowotnych, tak mówił o ponownym spotkaniu w studiu nagraniowym:

Wydarzyło się coś, czego chyba nikt się nie spodziewał. Wytwórnia skontaktowała się z Angusem i jej przedstawiciele zapytali, czy jest gotowy nagrać nowy album, a on odparł na to: „Zapytajmy chłopaków”. Skontaktował się ze mną, Cliffem i Philem. Oczywiście obok niego był Stevie. Wszyscy zgodziliśmy się bez wahania. Powiedzieliśmy po prostu, że to świetny pomysł. Mniej więcej w sierpniu dotarliśmy do Vancouver. Gdy tylko weszliśmy do studia, natychmiast poczułem tę moc i więź, którą budowaliśmy przez ostatnie 38 lat. Wszystko podłączyliśmy i zaczęliśmy grać – to było właśnie to. Wspaniały czas.

Kolejne szczegóły związane z płytą „PWR/UP” są już znane, ale nadal nie wiemy, jak zespół planuje promować to wydawnictwo. Nie pojawiły się żadne doniesienia związane z trasą koncertową, ale może to wynikać z pandemii i niepewności, która wciąż panuje na rynku eventów. Nie ma raczej wątpliwości, że AC/DC będzie chciało promować nowy album na koncertach, ale kiedy trasa dojdzie do skutku? Tego na razie nie wiemy.

Przeczytaj także