AC/DC. Poznaliśmy datę premiery płyty „PWR/UP”!

/ 6 października, 2020


Jeszcze nie zaprezentowano nowego singla, a zespół AC/DC poinformował już o dacie premiery wydawnictwa zatytułowanego „PWR/UP”.


Jutro swoją premierę będzie miał pierwszy singiel zapowiadający nowy album AC/DC. Jeszcze przed premierą utworu „Shot in the Dark” w serwisach streamingowych zespół zdradził kolejną niezwykle ważną dla fanów informację. Płyta pt. „PWR/UP” będzie miała swoją premierę 13 listopada tego roku.

O nowym albumie w radiu Rock 100.5 Atlanta opowiadali ostatnio Brian Johnson i Cliff Williams. Pierwszy z wymienionych zdradził, jak doszło do ponownego spotkania w studiu nagraniowym:

Wydarzyło się coś, czego chyba nikt się nie spodziewał. Wytwórnia skontaktowała się z Angusem i jej przedstawiciele zapytali, czy jest gotowy nagrać nowy album, a on odparł na to: „Zapytajmy chłopaków”. Skontaktował się ze mną, Cliffem i Philem. Oczywiście obok niego był Stevie. Wszyscy zgodziliśmy się bez wahania. Powiedzieliśmy po prostu, że to świetny pomysł. Mniej więcej w sierpniu dotarliśmy do Vancouver. Gdy tylko weszliśmy do studia, natychmiast poczułem tę moc i więź, którą budowaliśmy przez ostatnie 38 lat. Wszystko podłączyliśmy i zaczęliśmy grać – to było właśnie to. Wspaniały czas.

Album „PWR/UP” nagrany został w składzie: Angus Young, Brian Johnson, Cliff Williams, Phil Rudd oraz Stevie Young. Na jutro zaplanowano premierę pierwszego singla – utwór „Shot in the Dark” doczekał się dwóch krótkich zapowiedzi.

Poniżej nagranie z wywiadu Johnsonem i Williamsem:

Wiele sugestii dotyczyło również światowego tournée, ale jak do tej pory zespół nie przekazał fanom żadnych szczegółów dotyczących planów koncertowych. Nie wiadomo, czy – z powodu pandemii koronawirusa – duże stadionowe koncerty będą możliwe do zorganizowania, co może wpływać na brak ostatecznej decyzji członków AC/DC w tej sprawie.

KOMENTARZE

Przeczytaj także