Accept. Nowy album i niezwykły koncert

/ 16 kwietnia, 2017

Grupa ostatnie miesiące spędziła w studiu, gdzie muzycy Accept pracowali nad nowymi utworami, z myślą o następcy albumu „Blind Rage” z 2014 roku. Teraz wiemy już, że nowy album legendarnej formacji ukaże się w sierpniu tego roku.

Bruce Dickinson spłacił zaległe pensje pracowników 

Album zatytułowany „The Rise of Chaos” na rynku ukaże się 4 sierpnia nakładem Nuclear Blast. Więcej jednak informacji odnośnie tego krążka, zespół nie podał do publicznej wiadomości. Wiemy natomiast, że dzień wcześniej grupa zagra specjalny koncert podczas festiwalu Wacken Open Air

3 sierpnia podczas niemieckiego festiwalu, występ Accept będzie podzielony na trzy części. Podczas pierwszej, wszyscy zgromadzeni usłyszą zarówno stare, jak i nowe kompozycje. W części drugiej zespół przejdzie do premierowego wykonania wraz z Czeską Symfonią Narodową solowych, klasycznych interpretacji Mozarta, Vivaldiego czy Beethovena autorstwa gitarzysty Wolfa Hoffmanna, które pojawiły się na jego zeszłorocznym albumie „Headbangers Symphony”. Z kolei na sam koniec, w części ostatniej, fani otrzymają połączeni muzyki Accept i orkiestry, któremu będzie towarzyszyć multimedialne show. Wszystko to z okazji cyklu „Night to Remember”, podczas którego zespoły będą podczas festiwalu Wacken robiły coś wyjątkowego.

To zawsze jest imponujące, że można zobaczyć jak zespoły angażują się w coś na poważnie, jak dzięki wspólnej pracy artystów oraz organizatorów, można uzyskać niespodziewany rezultat. Chcieliśmy przedstawić coś, czego nigdy wcześniej jeszcze nie robiliśmy. Mamy nadzieję, że możemy dać fanom coś naprawdę specjalnego. 

– powiedział Wolf Hoffmann

Z kolei Thomas Jensen, organizator festiwalu, dodaje:

Accept był i wciąż jest bardzo ważną częścią niemieckiej sceny heavy metalowej. Naprawdę nie możemy się doczekać, aż ponownie będą razem z nami. To jest epicki pomysł, możecie być pewni, że czwartkowy wieczór będzie czymś, co na zawsze zapamiętacie. 

Ponadto Hoffmann w wywiadzie dla Metaloholic wypowiedział się na temat następcy albumu „Blind Rage”, który już niebawem pojawi się na sklepowych półkach:

Brzmienie zespołu nie zmieni się drastycznie, dopóki ja i Peter [Baltes – basista Accept – przyp. szy] będziemy w ten sam sposób tworzyć utwory. To zawsze będzie brzmiało jak Accept. Naprawdę nie chcemy żadnych zmian. Dlatego też chcemy podtrzymać spójny klimat w naszych piosenkach.

Najlepszym komplementem, jaki sobie dajemy nawzajem, jest to, że gdy kończymy tworzenia jakiegoś utworu, mówimy sobie:  „Człowieku, to brzmi jak utwór z 1982 roku”.  W tym momencie nie chcemy, żeby to brzmiało inaczej. Chcieliśmy, żeby to brzmiało jak kompozycja sprzed 30 lat, tylko w nowoczesnej oprawie, która prawdopodobnie jest lepsza niż kiedykolwiek. Generalnie jednak niczym się nie różni. Po prostu: w tym momencie nie chcemy się zbytnio zmieniać.  

Przypomnijmy, że płyta „The Rise of Chaos” będzie pierwszą nagraną w nowym składzie. Z grupą w 2014 roku pożegnali się: gitarzysta Herman Frank oraz perkusista Stefan Schwarzmann. Na ich miejsce zatrudniono Uwe Lulisa, który grał na gitarze między innymi w Grave Digger, oraz perkusistę Christophera Williamsa. Poza tym w składzie znajdują się oryginalni członkowie, wspomniani Wolf Hoffmann oraz Peter Baltes, a także wokalista Mark Tornillo, który dołączył w 2009 roku. 

Accept to jeden z najważniejszych heavymetalowych zespołów, który w powstał w 1968 roku w Solingen, wówczas pod nazwą Band X (formacja przyjęła nazwę Accept dopiero w 1976). Grupa największą popularnością cieszyła się w latach osiemdziesiątych, kiedy to wydała takie albumy, jak „Restless And Wild” (1982), „Balls to the Wall” (1983) czy „Metal Heart”, na której znalazł się ich największy przebój, a mianowicie utwór tytułowy. Wówczas na czele grupy stał charyzmatyczny wokalista Udo Dirkschneider. Grupa istniała do 1989, Accept powrócił w 1992 (działał do 1997), następnie w 2005 doszło do kolejnej, krótkiej reaktywacji. Dopiero w 2009 powrócili na stałe, ale wówczas już z nowym wokalistą, Markiem Tornillo. Od tamtej pory nagrali trzy studyjne albumy: „Blood of the Nations” (2010), „Stalingrad” (2012) i „Blind Rage” (2014), które zostały nad Wisłą przyjęte z entuzjazmem (podobnie jak koncerty, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem). Łącznie ich dyskografia liczy 14 płyt. 

Accept: „Stampede” 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także