AC/DC dzieli się kolejnym rarytasem w związku z 40-leciem „Highway to Hell” [WIDEO]

/ 25 lipca, 2019

Album „Highway to Hell” ukazał się pod koniec lipca 1979 roku i okazał się gigantycznym sukcesem zespołu AC/DC. Na szóstym studyjnym albumie grupy znalazły się takie kompozycje jak „Touch Too Much”„Girls Got Rhythm” czy oczywiście otoczona największym kultem „Highway to Hell”. Album był jednocześnie ostatnim, na którym zaśpiewał Bon Scott, który zmarł nieoczekiwanie w lutym 1980 roku.

Jak nietrudno się zorientować, w tym roku mija 40 lat od wydania „Highway to Hell” i już niemalże pewnym jest, że AC/DC szykuje z tej okazji coś wyjątkowego. Niedawno grupa zmieniła zdjęcie profilowe w serwisie Facebook – nowe nawiązywało właśnie do rocznicy wydania kultowego albumu. Niedługo później na kanale zespołu na portalu YouTube pojawiło się nowe nagranie – mowa o wykonaniu „Highway to Hell”, które grupa przygotowała dla australijskiej telewizji w 1979 roku. 

Teraz w tym samym miejscu pojawiło się kolejne wideo, a jest nim utwór „The Jack”, który pochodzi z tego samego nagrania (1979 rok):

AC/DC wróci na trasę jeszcze w tym roku?

Plotki o powrocie na scenę AC/DC krążą od dawna, ale zawsze powracało pytanie, kto będzie śpiewał. Ostatnio AC/DC koncertowało z Axlem Rose’em w roli wokalisty, gdyż Brian Johnson musiał zrezygnować z występów ze względu na problemy ze słuchem. Przebywanie w miejscu o dużym natężeniu dźwięku groziło całkowitą utratą słuchu u wokalisty.

Teraz jednak radiostacja „V-100”, powołując się na wiarygodne źródło blisko związane z zespołem potwierdziła, że AC/DC powróci na scenę z Johnsonem:

Nasze źródło mówi nam, że grupa ogłosi daty trasy koncertowej na lata 2019-2020. Jednocześnie możemy odpowiedzieć na wasze pytania odnośnie Briana Johnsona: Tak powrócił do zespołu. Od miesięcy krążyły plotki, że pracuje z zespołem i teraz powiedziano nam, że te plotki są prawdziwe. Brian korzysta ze specjalnych wkładek dousznych dla wykonawców, dzięki którym może dalej występować bez dalszej utraty słuchu.

Naszym źródłem jest ktoś bliski z obozem AC/DC i wierzymy, że jest wiarygodnym źródłem.

Plotki o nagraniach nowej płyty AC/DC krążą od wielu miesięcy. Grupa ponoć pracuje nad albumem w Vancouver, a mają się znaleźć na nim utwory, skomponowane jeszcze z udziałem zmarłego w 2017 roku Malcolma Younga.

%%REKLAMA%%

Mówi się również, że podczas najbliższej trasy AC/DC może wykonywać „Highway to Hell” w całości. Jak będzie? Powinniśmy przekonać się już niedługo!

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także