„Ace of Spades” Motörhead zagrany w 20 różnych stylach [WIDEO]

/ 9 lutego, 2018

Pete Cottrell, gitarowy youtuber, kilka dni temu na swoim kanale udostępnił bardzo interesujący filmik. Postanowił wziąć na warsztat główny riff z legendarnego utworu Motörhead i opracować go w 20 różnych stylach.

Arch Enemy zapowiada dwa klubowe koncerty w Polsce

Poniżej możecie przekonać się jak brzmiałby „Ace of Spades” w wykonaniu m.in. Black Sabbath, Metalliki, Pantery, Iron Maiden czy Royal Blood. 

Hołd dla Lemmy'ego

Choć po śmierci Lemmy’ego zespół Motörhead przestał istnieć, dwaj pozostali muzycy wciąż myślą o odpowiednim pożegnaniu wokalisty (poza Kilmisterem znajdowali się gitarzysta Phil Campbell oraz perkusista Mikkey Dee). 

W wywiadach wspominali chociażby o koncertach, podczas których mogliby pojawić się różni goście, przyjaciele legendarnego wokalisty. Do tematu niedawno ponownie powrócił Campbell, który zapytany został o ewentualne występy z takimi muzykami jak James Hetfield czy Dave Grohl:

Tak, to wciąż bardzo możliwe, jednak mowa tutaj o kilku specjalnych koncertach, nie żadnej wielkiej trasie. Staramy się zaangażować te osoby. Chodzi mi po głowie kilka koncertów na całym świecie – taki hołd dla Lemmy’ego i zespołu. Trudno jednak to rozplanować, ponieważ wszyscy są bardzo zajęci. Chcemy jednak zrobić coś wyjątkowego i cały czas nad tym pracujemy.

Również sami muzycy Motörhead nie narzekają ostatnio na brak zajęć. Mikkey Dee na stałe dołączył do zespołu Scorpions, natomiast Phil Campbell powołał do życia zespół Phil Campbell And The Bastard Sons, którego debiutancka płyta pojawiła się niedawno na rynku.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także