Franz Ferdinand specjalnie dla „Teraz Rocka" o nowej płycie

/ 9 lutego, 2018

Always Ascending” to piąty album szkockiego zespołu Franz Ferdinand, który swoją światową premierę ma dziś, 9 lutego 2018 roku.

Jeff Ament (Pearl Jam) zapowiada solowy album

W lutowym numerze „Teraz Rocka” możecie znaleźć obszerny wywiad z Alexem Kapranosem i Julianem Corrie, w którym muzycy wyjaśnili, jakie założenia stały za albumem „Always Ascending”. Alex Kapranos wyjawił:

Chcieliśmy, aby brzmiał nowocześnie – nie był powtórzeniem tego, co robiliśmy w przeszłości, a także nie przypominał niczego, co kiedykolwiek słyszeliśmy. Nasz poprzedni album zamykał dekadę tworzenia muzyki, a teraz wiele się zmieniło. Zmieniliśmy skład, nadszedł więc idealny moment, by spróbować czegoś nowego. Wprawdzie podeszliśmy do tego w ten sam sposób co do tej pory, użyliśmy tych samych instrumentów co zawsze, ale chcieliśmy, aby powstało coś, czego jeszcze nie robiliśmy. Bo choć już na pierwszej płycie Franz Ferdinand były syntezatory, gitary i sekcja rytmiczna, tym razem użyliśmy innych dźwięków. Częściowo wynikło to ze współpracy z Philippe Zdarem, który jako producent zachęca artystę do próbowania nowych rzeczy i nie boi się przyszłości.

Cały wywiad, z którego dowiecie się dlaczego Alex Kapranos obrusza się, gdy ktoś porównuje jego muzykę do brzmień lat 80., znajdziecie w lutowym „Teraz Rocku”, dostępnym w kioskach, naszym sklepie i w formie elektronicznej.

Poniżej zaś możecie zapoznać się z utworem tytułowym z płyty „Always Ascending”, która od dziś dostępna jest w sprzedaży.

Franz Ferdinand zaprezentuje premierowy materiał podczas koncertu w stołecznym klubie Stodoła, który odbędzie się 8 marca 2018 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także