Acid Drinkers ogłosiło pierwsze koncerty w związku z trasą „Verses of Milk Reprise”

/ 26 września, 2018

Jakiś czas temu zespół Acid Drinkers poinformował, że pod koniec tego i na początku przyszłego roku wykonywać będą kompozycje pochodzące z płyt „High Proof Cosmic Milk” i „Verses of Steel”. Dlaczego zdecydowali się na te właśnie wydawnictwa? Odpowiedź można znaleźć na ich Facebooku:

2018 rok to rocznice dwóch ważnych płyt w historii Acid Drinkers. 20 lat temu ukazał się album "High Proof Cosmic Milk", a 10 lat później – "Verses Of Steel". Jesień 2018 to znakomita okazja, aby sięgnąć po tamte dźwięki!

– możemy przeczytać we wpisie. I dalej:

"Verses Of Steel" – szybka jazda bez trzymanki i nowoczesny thrash podany w rock’n’rollowym sosie – tak wołały recenzje… to płyta, która zawsze będzie kojarzona ze zmarłym gitarzystą zespołu Aleksandrem „Olassem” Mendykiem, który miał wielki wkład w jej tworzenie – jego pierwszy i ostatni album w Acids.

W końcu poznaliśmy daty koncertów, z których pierwszy (a Żaganiu) już 12 października, natomiast kolejne w listopadzie i grudniu. To dopiero pierwsze z ogłoszonych dat, ale wiemy, że kolejne zostaną dodane już wkrótce:

Początki Acid Drinkers sięgają 1986 roku, ale zespół zaistniał w 1990 roku po wydaniu przełomowego dla polskiego metalu albumu „Are You A Rebel?”. Od tamtej pory, pomimo zmian na stanowisku gitarzysty (w formacji grał m.in. Robert „Litza” Friedrich, Tomasz „Lipa” Lipnicki czy Aleksander „Olass” Mendyk) grupa niestrudzenie dostarcza nowej, emocjonującej muzyki.

Najnowszy album Acid Drinkers nosi tytuł „Peep Show” i ukazał się we wrześniu 2016 roku. Po bardziej zróżnicowanym i klasycznie hardrockowym „25 Cents For A Riff” z 2014 roku, zespół pod przewodnictwem Titusa wrócił do mocnego łojenia, o czym świadczy utwór promujący to wydawnictwo, zatytułowany „Become A Bitch”.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także