Adam Jones mówi, dlaczego prace nad nową płytą Tool trwały tak długo

/ 13 sierpnia, 2019

30 sierpnia ukaże się nowy album zespołu Tool. Płyta „Fear Inoculum” ukaże się ponad 13 lat po poprzednim wydawnictwie, jakim był „10,000 Days”. Gitarzysta Tool odpowiedział na pytanie, dlaczego prace trwały tak długo.

Posłuchaj „Fear Inoculum” Tool [AUDIO]

W wywiadzie dla „Revolver” Adam Jones przyznał, że czuł się źle, gdy fani za opóźnienia obwiniali wokalistę, Maynarda Jamesa Keenana. Zapewnił, że to nie jego wina, po czym dodał:

Wszyscy mamy swoje sprawy – swoje życia, rodziny, inne projekty i zobowiązania. Nie czułem presji, że musimy wydać szybko płytę. Postanowiliśmy, że płyta się ukaże, kiedy będzie gotowa. Ale doceniam bardzo silne oddanie naszych fanów.

Nowa płyta jest fajna i zupełnie inna od poprzedniej płyty. Tego właśnie chcieliśmy.

Tool zaprezentował pierwszy singel z nowego albumu, zatytułowany „Fear Inoculum”. Piosenka dotarła do top 100 notowania „Billboard”, jako najdłuższy utwór w historii notowania listy.

%%REKLAMA%%

Nowa płyta zespołu Tool, zatytułowana „Fear Inoculum” trafi do sprzedaży 30 sierpnia tego roku. Album zostanie wydany w niezwykłej formie: ma zawierać rozkładaną „wideoborszurę” z 4-calowym ekranem HD, na którym będzie można obejrzeć niedostępny nigdzie indziej film. Poza tym do płyty dołączony zostanie kabel zasilający USB, 2-watowy głośnik, 36-stronicowa książeczka i karta do pobrania mp3. Będzie oczywiście też płyta z muzyką. Całość kosztować będzie około 350 PLN. Nie jest przewidywana „zwykła” wersja płyty.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także