Adele pobiła niesamowity rekord Spotify

/ 17 października, 2021

Platforma streamingowa poinformowała, jak dużym zainteresowaniem cieszył się najnowszy singiel Adele.


Po kilku latach przerwy Adele opublikowała w piątek premierowy singiel zatytułowany „Easy on Me”. Stanowi on zapowiedź nowego albumu artystki zatytułowanego „30”, którego premiera przewidziana jest już na 19 listopada.

Tak jak należało się spodziewać, zainteresowanie nowym utworem Adele było ogromne. W pierwszych godzinach odtworzono go miliony razy na wszystkich platformach streamingowych. W samym tylko serwisie YouTube ma na moment pisania tego tekstu 60 milionów wyświetleń!

Rekord Adele na Spotify

Kompozycja pobiła również rekord Spotify. Od teraz jest singlem, który miał najwięcej odtworzeń w pierwszej dobie od premiery. Wcześniej rekord należał do koreańskiego zespołu BTS, którego piosenkę „Butter” odtworzono 20,9 miliona razy w 24 godziny.

Zespół nie może cieszyć się już z tego rekordu, o czym poinformowało Spotify:

Urodzona w 1988 roku piosenkarka ma na koncie trzy wydawnictwa, z których ostatnie – „25” – ukazało się w 2015 roku. Adele uznawana jest za jedną z największych gwiazd muzyki popularnej. Jej koncerty wyprzedawały się na pniu, a płyty sprzedają w milionowych nakładach. Po publikacji wspomnianego wydawnictwa zrobiła sobie przerwę – opublikowany właśnie singiel jest jej pierwszym premierowym materiałem od 2015 roku.

KOMENTARZE

Przeczytaj także