Adrian Smith (Iron Maiden): Nasza twórczość jest bardziej wyważona

/ 30 czerwca, 2017

Album „The Book Of Souls” jest piątym wydawnictwem formacji stworzonym we współpracy z Kevinem Shirley'em. Adrian Smith wypowiedział się na temat tego, co producent wniósł do wydawnictwa podczas nagrywania materiału.

Iron Maiden na saksofonie. Niezwykła wersja klasycznego utworu grupy [WIDEO]

Gitarzysta powiedział:

Jest oldschoolowy. Bardzo lubi nagrywać na żywo. My zawsze nagrywaliśmy na żywo. Rejestrowaliśmy wszystko grając równocześnie razem i później dogrywaliśmy oraz powtarzaliśmy sekwencje gitar i wokalu. Ale teraz jeszcze bardziej stawiamy na nagrywanie „live”. Dopracowaliśmy kilka rzeczy, zrobiliśmy trochę powtórzeń i… to wszystko.

Gitarzysta wyznał, że gdy zespół ma na swoim koncie lata praktyki przy tworzeniu nowych materiałów, to za każdym kolejnym razem jest bardziej świadomy tego, co robi. Jednak przyznaje, że nagrywanie w studiu jest skomplikowanym procesem:

Nadal grasz zamknięty w czterech ścianach, kiedy przebywasz w studiu i to zawsze jest problemem. Próbujesz nadać materiałowi życie i energię jednocześnie nie mając przed sobą odbiorców, dla których grasz. Zespół wyraźnie rozwija się przed publicznością.

Adrian wspomniał również o zmianach, przez jakie przechodziło Iron Maiden odkąd dołączył do nich po raz pierwszy.

Kiedy po raz pierwszy dołączyłem do zespołu nie mogłem uwierzyć w energię, którą posiadają i w to, z jaką szybkością grają swoje utwory. To była czysta adrenalina, energia, testosteron. Teraz nasza twórczość jest bardziej wyważona. Lubimy dawać trochę więcej przestrzeni w naszej muzyce, więc każdy może wyrazić siebie w ramach szkieletu piosenki. Jest w tym więcej szacunku do innych ludzi. Kiedy się starzejesz zaczynasz dawać ludziom przestrzeń, dajesz im więcej szacunku, zwracasz uwagę na to jak inny się czują.

Gitarzysta spróbował ująć idee koncertów Iron Maiden, taką jaką jest ona aktualnie, mówiąc:

Lubię nazywać to kontrolowaną mocą. To moje motto, które przyjmuje podczas występu na scenie: Utrzymaj moc, ale kontroluj ją.

Światowa trasa Iron Maiden, „The Book Of Souls”, trwa od początku 2016 roku. Zespół w jej ramach aktualnie powrócił do Ameryki Północnej.

„The Book Of Souls” jest pierwszym podwójny albumem grupy. Przyniósł on Iron Maiden największy sukces w ich karierze zdobywając 1. miejsce na listach przebojów w ponad 40 krajach na całym świecie i 4. miejsce w USA.

ag

KOMENTARZE

Przeczytaj także