Rex Brown: Mam już dosyć pytania o Panterę, metal i thrash

/ 30 czerwca, 2017

Solowe wydawnictwo Browna zatytułowane „Smoke on This…” opublikowane zostanie 28 lipca nakładem Entertainment One. Muzyk podczas przygotowywania albumu współpracował z Lancem Harvillem, a także perkusistą Christopherem Williamsem, który gra obecnie w grupie Accept. Były muzyk Pantery na nowym wydawnictwie zagrał na gitarze i, ku zaskoczeniu wszystkich, zaśpiewał.

Lipcowy „Teraz Rock” już w sprzedaży!

Jest to wydawnictwo, które daje nam odpowiedź na pytanie, jaki muzycznie jest Rex Brown. A to człowiek bardziej skupiony na twórczości Led Zeppelin, niż na metalowym brzmieniu Pantery. Sam podkreślił w wywiadzie opublikowanym w lipcowym „Teraz Rocku”, że to jego płyta, a nie płyta jego byłej formacji:

Łukasz Wewiór: Dobra, dobra, wyluzuj, spróbowałem. Na „Smoke On This…” wyraźnie wracasz do swoich rockowych, niemetalowych korzeni.

Rex Brown: Zgadza się. Znaczy, że posłuchałeś (śmiech). Muzyka jest tu najważniejsza. Taka muzyka, jaką kocham, jaką czuję. Mam już dosyć pytania o Panterę, metal i thrash. Metal to jedno, ale ja mam inne, bardzo rozległe zainteresowania. Dlatego nie ma na tej płycie metalu. Każdy spodziewał się po mnie metalu. Nic z tego! Właśnie dlatego, że tego oczekujecie, gram inną muzykę. Zawsze byłem rockerem, tym gościem w dżinsach. Czy to w Panterze, czy w Down. Wiesz, na „Smoke On This…” nie ma też jazzu. Nie rozumiem, dlaczego takie pytania się pojawiają. Tu nie ma luzu jazzowego. Tu jest, kurwa, luz rock’n’rollowy!

Panowie, już spokojnie, porozmawiali także o muzycznych inspiracjach Rexa Browna, a także brzmieniu jego nowego albumu, który opublikowany zostanie pod koniec lipca.

Lipiec pod znakiem Chrisa Cornella

Legendarny wokalista zespołów Soundgarden AudioslaveChris Cornell, odebrał sobie życie w nocy z 17 na 18 maja. Z jego niespodziewaną śmiercią wiąże się wiele kontrowersji, my jednak w lipcowym „Teraz Rocku” postanowiliśmy przyjrzeć się temu, co wybitny wokalista pozostawił po sobie – czyli jego muzyce. To właśnie Chris Cornell jest bohaterem 14-stronicowej wkładki, w której spróbujemy odpowiedzieć, „jaki był naprawdę?”.

Poza tym w numerze: Roger WatersU2, Blind GuardianThe Afghan Whigs, AnathemaRammstein, Anti Tank NunDecapitated, IzraelDepartament, Wolfmother i wiele więcej!

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także