Aerosmith. Czy to koniec?

/ 26 stycznia, 2017

Aerosmith wyrusza w trasę Aero-Vederci Baby, podczas której wystąpi 2 czerwca 2017 roku w Krakowie i która przez wielu postrzegana jest jako pożegnalna trasa zespołu. Czy tak jest naprawdę?

Aerosmith w Encyklopedii TerazRock.pl

Gitarzysta Brad Whitford zapytany wprost przez magazyn „New Musical Express” czy nadchodząca trasa jest pożegnalną, odpowiedział:

O kurczę, nie jestem pewien. Myślę, że to była decyzja biznesowa podjęta przez promotorów, management i zespół. Nie sądzę, żebyśmy skończyli z tym wszystkim po zakończeniu trasy. Uważam, że w zespole drzemie jeszcze sporo życia. Ale od czegoś trzeba zacząć, więc zaczynamy się powoli żegnać.

Zapytany o możliwość nagrania nowej płyty odparł:

To bardzo dobre pytanie. Od jakiegoś czasu nie odwiedzaliśmy studia, ale myślę, że spędzimy tam trochę czasu w przyszłym miesiącu. Kiedy zbierzemy się razem, wtedy łatwiej będzie nam podjąć decyzję czy nagramy nową muzykę. Wiem, że chcielibyśmy. I wiem, że mamy w zanadrzu jeszcze trochę muzyki. Nie wiemy jeszcze, czy coś z tego wyjdzie, czy jest to tylko kilka piosenek czy więcej, ale na pewno będziemy się dobrze bawić.

Ostatni album Aerosmith ukazał się w 2012 roku pod tytułem „Music from Another Dimension!”, ale członkowie zespołu działali także na własną rękę – w zeszłym roku wokalista Steven Tyler wydał swój debiutancki album solowy, „We're All Somebody from Somewhere”, na którym poszedł w kierunku muzyki country.

Bilety na koncert Aerosmith w Polsce wyprzedane

Aerosmith działa od 1970 roku i choć w grupie zdarzały się przetasowania, do dziś gra w tym samym składzie, w którym zarejestrował debiutancki album „Aerosmith” w 1973, co na scenie rocka jest swego rodzaju ewenementem.

Grupa odwiedzi Polskę 2 czerwca 2017 roku. Zagra w krakowskiej Tauron Arenie. Według informacji promotora bilety na to wydarzenie zostały już wyprzedane.

Aerosmith: „Cryin’”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także