A-ha zapowiedzieli koncert w Polsce

/ 5 listopada, 2018

Magiczne lata 80. powrócą, a wszystko za sprawą uwielbianego przez miliony fanów na całym świecie, zespołu A-ha. Dawno niewidziane w Polsce trio wystąpi 18 listopada 2019 roku w hali COS Torwar w Warszawie przy okazji swojej ogłoszonej właśnie trasy koncertowej „A-ha play hunting high and low live”.

A-ha w Polsce – bilety

  • Przedsprzedaż wejściówek będzie dostępna od 7 listopada 2018 roku, od godziny 09:00 poprzez stronę ticketmaster.pl.
  • Otwarta sprzedaż dla wszystkich zainteresowanych, rozpocznie się 9 listopada 2018 roku, w piątek, o godzinie 09:00 poprzez stronę: prestigemjm.com.

 

A-ha jest symbolem lat 80. W swojej twórczości zespół miesza elementy synth popu, rocka oraz popu. Debiutancki album „Hunting High And Low” otwiera największy przebój grupy – „Take On Me”. Popularność singla miała również spory wpływ na odbiór całego wydawnictwa oraz liczbę sprzedanych egzemplarzy. Do tej pory rozeszło się ponad dziesięć milionów kopii albumu, który uczynił z członków zespołu A-ha gwiazdy światowego formatu.

Na fali popularności grupa wydała drugi album „Scoundrel Days”, który był rewoltą stylistyczną i pokazem rockowego pazura. W 1987 roku muzycy posiadali już tak dużą renomę, że poproszono ich o skomponowanie piosenki tytułowej do kolejnego filmu o przygodach Jamesa Bonda „W Obliczu śmierci”. Warto odnotować, że był to jeden z niewielu przypadków w historii filmowej serii, kiedy za stworzenie utworu bądź jego wykonanie, odpowiedzialny był artysta spoza Stanów Zjednoczonych lub Wielkiej Brytanii. Utwór ten znalazł się na trzecim longplay-u A-ha pt. „Stay on These Roads”.

Dziś, norweski zespół ma już na koncie dziesięć albumów studyjnych, miliony sprzedanych płyt, tysiące koncertów i niezapomniane przeboje. Doskonale znają ich również polscy fani. Ostatni raz w naszym kraju byli w 2009 roku, gdzie również w listopadzie zagrali dla dziesięciotysięcznej publiczności na otwarciu Atlas Areny.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także