Aktor przeprosił za swą postać w Simpsonach, która budziła kontrowersje

/ 14 kwietnia, 2021


Hank Azaria przeprosił za to, że podkładał głos do jednej z postaci w serialu Simpsonowie. Postać ta nie pojawi się już w serialu.


Hank Azaria przeprosił za podkładanie głosu Apu. Apu był popularną postacią w kreskówce – przez ponad 30 lat wystąpił w setkach odcinków. Był imigrantem z Indii i prowadził swój sklep.

W ostatnich latach jednak wokół postaci narosło zamieszanie – niektórzy uważali, że utrwala ona rasistowskie stereotypy. Ostatecznie Simpsonowie zrezygnowali z postaci Apu w 2020 roku, a Hank Azaria przeprosił teraz za to, że udzielał jej głosu.

Aktor w wywiadzie dla „Armchair Expert” powiedział:

Część mnie uważa, że powinienem teraz udać się do każdej osoby hinduskiego pochodzenia w tym kraju i osobiście ją przeprosić.

Aktor powiedział też, że jego intencje były dobre i przez wiele lat nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji:

Nie zdawałem sobie z tego sprawy. Nie myślałem o tym. Nie byłem tego świadom, jaką przewagę miałem, będąc białym dzieciakiem z Queens. To, że intencje były dobre, nie znaczy, że nie było negatywnych konsekwencji, do których przyłożyłem rękę. Naprawdę przepraszam. Wiem, że mnie o to nie prosiliście, ale to ważne. Przepraszam za mój udział w tworzeniu i uczestniczeniu w tym.

Simpsonowie” są najpopularniejszą amerykańską kreskówką. Serial wyświetlany jest nieprzerwanie od ponad 30 lat.

KOMENTARZE

Przeczytaj także