Aktor Ryan Gosling zainspirował Nergala na nowej płycie Behemotha

/ 24 sierpnia, 2018

Nowy album zespołu Behemoth ukaże się 5 października i będzie zatytułowany „I Loved You At Your Darkest”. Nie tak dawno, muzycy grupy w sieci udostępnili pierwszy utwór (wraz z teledyskiem) zapowiadający płytę – „God=Dog”. Jak się okazuje – na jego kształt wpływ miał również… aktor Ryan Gosling, znany z takich filmów, jak m.in. „La La Land” czy Blade Runner 2049”. 

Nergal tłumaczy religijne inspiracje nowej płyty Behemotha

Adam Nergal Darski, w wywiadzie dla Metalshop TV, powiedział, że do umieszczenia dziecięcego chóru na płycie zainspirował go wspomniany aktor. Zresztą nie pierwszy raz lider Behemotha zaśpiewał z dzieciakami. Wystarczy wspomnieć projekt Me And That Man, a konkretnie utwór „Cross My Heart and Hope To Die”.

Ukradłem ten pomysł od Ryana Goslinga – nie wiem, czy znasz takiego aktora. Jest nie tylko jest świetnym aktorem, ale również dobrym muzykiem. Ma swój własny zespół. Wydaje mi się, że mają na koncie jeden album. Gra bardzo folkowo, przypomina to Me And That Man i ma te wszystkie dziecięce chóry. Stąd właśnie wyszła inspiracja do zaproszenia chóru dziecięcego na album Me And That Man.

Potem jednak pomyślałem: „OK, z Me And That Man wyszło bardzo dobrze. Podobało mi się. Ale co jeśli…? Dla mnie dzieci i ich głosy reprezentują całą niewinność ludzkiej natury, dlatego że dzieci są niewinne i czyste. A gdyby tak połączyć to z całą ideologią kryjącą się za tym utworem i połączyć to z dziecięcym chórem i dodać do tak ekstremalnej i szalonej piosenki? Pomyślałem więc: „OK… to najbardziej kocham w sztuce – tę dynamikę”

– wyjaśnił Nergal.

Na albumie „I Loved You At Your Darkest” znajdzie się 12 premierowych kompozycji, oto szczegółowa tracklista:

 1. Solve
 2. Wolves ov Siberia
 3. God = Dog
 4. Ecclesia Diabolica Catholica
 5. Bartzabel
 6. If Crucifixion Was Not Enough…
 7. Angelvs XIII
 8. Sabbath Mater
 9. Havohej Pantocrator
 10. Rom 5:8
 11. We Are the Next 1000 Years
 12. Coagvla

A tak prezentuje się okładka nadchodzącego studyjnego wydawnictwa grupy:

Poniżej możecie natomiast zapoznać się ze wspomnianym wcześniej teledyskiem zrealizowanym do utworu  „God=Dog”:

 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także