Aktor „Stranger Things” i „To” wykonuje utwór The Velvet Underground

/ 6 lutego, 2018

Finn Wolfhard to 16-letni aktor znany najlepiej z roli Mike’a Wheelera z serialu „Stranger Things”, a także Richiego Toziera z najnowszej adaptacji kinowej powieści „To” Stephena Kinga. Finn wraz ze swoim zespołem Calpurnia rozkręca także karierę muzyczną.

A Perfect Circle ujawnił szczegóły nowego albumu

W skład Calpurnii, oprócz Wolfarda, który gra na gitarze i śpiewa, wchodzą także perkusista Malcolm Craig, basista Jack Anderson i gitarzystka Ayla Tesler-Mabe. Grupa wystąpiła niedawno w Nowym Jorku, gdzie wykonała między innymi przeróbkę utworu „Here She Comes Now” z repertuaru The Velvet Underground. Poniżej możecie obejrzeć tę wersję.

Podczas koncertu zespół wykonał także przeróbki zespołów Weezer, Twin Peaks i Pixies, a także kilka autorskich kompozycji. W listopadzie 2017 roku grupa podpisała kontrakt z Royal Mountain Records, a w tym roku ma ukazać się jej debiutancka płyta EP.

W wywiadzie dla „Rolling Stone” Wolfard mówi:

Moi rodzice słuchali takiej muzyki, kiedy byłem mały. A potem mama puściła mi The Beatles i od tego momentu sam zacząłem szukać. Szukałem w sieci. Wiecie, jak jeden film prowadzi do następnego? W ten sposób natrafiałem na kolejne piosenki: The Beatles, Led Zeppelin, The Rolling Stones…

Finn Wolfhard aktualnie pracuje nad kolejnymi rolami aktorskimi. Jeszcze w tym roku mają ukazać się filmy „Dog Days” i „The Turning” z jego udziałem, a aktualnie trwają zdjęcia do filmu Johna Crowleya „The Goldfinch” opartego na powieści Donny Tartt. Netflix potwierdził także, że rozpocznie pracę nad trzecim sezonem „Stranger Things”. Data premiery jeszcze nie jest znana, ale prawdopodobnie będzie to przełom 2018 i 2019 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także