Film o najgorszym filmie w historii debiutuje w polskich kinach

/ 6 lutego, 2018

The Room” z 2003 roku to dziecko Tommy’ego Wiseau, który wcielił się w rolę reżysera, producenta, autora scenariusza, a także obsadził się w głównej roli. Film spotkał się z tak drastyczną krytyką, że okrzyknięto go najgorszym filmem w historii, a po latach zyskał status kultowego.

Kolejny zagraniczny wykonawca na Przystanku Woodstock

Teraz do polskich kin trafi film „The Disaster Artist” – fabularna opowieść o zmaganiach Tommy’ego Wiseau, jego próbie zdobycia Hollywood i porażkach przy kręceniu „The Room”. W głównego bohatera wcielił się James Franco, a na planie ujrzymy także Dave’a Franco oraz Setha Rogena. Film miał swoją światową premierę w 2017 roku i zebrał pozytywne recenzje w tym od „San Francisco Chronicle”, który napisał:

Film jest poważnie zabawny, zaskakująco zabawny, sprawia, że od śmiechu nie można się powstrzymać.

The Disaster Artist” w reżyserii Jamesa Franco, który na portalu Rotten Tomatoes zebrał ocenę 91% od 9 lutego 2018 roku będzie można w końcu obejrzeć w polskich kinach. Poniżej zaś możecie obejrzeć jego zwiastun.

The Room” był debiutem filmowym Tommy’ego Wiseau, ale jego porażka nie powstrzymała go przed dalszymi zmaganiami ze światem kina. Wiseau wystąpił także w kilku krótkometrażówkach, a w 2004 roku wyreżyserował film dokumentalny „Homeless In America”. Wiseau zobaczymy także w „The Disaster Artist”, w krótkiej scence po napisach, jako Henry’ego.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także