Aktor „Stranger Things” słuchał dużo black metalu, żeby wczuć się w rolę

/ 6 lipca, 2022


Jeden z aktorów, żeby lepiej oddać mrok swojej postaci, słuchał dużo muzyki blackmetalowej.


Jamie Campbell Bower, który w nowym sezonie „Stranger Things” wcielił się w rolę Vecny postanowił lepiej przygotować się do swojej roli poprzez słuchanie mrocznej muzyki.

W wywiadzie dla podcastu „Kyle Meredith” aktor przyznał:

Przygotowując się do roli Vecny, żeby lepiej wniknąć w tę postać, słuchałem dużo zespołów takich jak Sunn O))), Carpathian Forest, Darkthrone, Mayhem. Dużo black metalu, w który się wciągnąłem, bo był świetny. W black metalu jest pewna wrażliwość, a także potrafię odnieść się do wyznawanego przez nich systemu wiary.

A jakiej muzyki aktor słucha na co dzień?

Jestem wielkim fanem Placebo. Uwielbiam Placebo. Placebo oczywiście nagrało przeróbkę „Running Up That Hill” Kate Bush. Ta piosenka jest piękna, uwielbiamy Kate Bush.

Utwór „Running Up That HillKate Bush pojawił się w czwartym sezonie “Stranger Things”. Oszacowano, że Kate Bush zarobiła na ponownej popularności utworu „Running Up That Hill” 2,3 miliona dolarów. Kwota ta stanowi przychody ze streamingu. Informację o zarobkach przekazało CBS opierając się o dane z portalu Luminate. Dodatkowo „Music Business Worldwide” przypomniało, że większość ze wspomnianej kwoty Bush zatrzyma dla siebie, ponieważ posiada prawa autorskie do wszystkich swoich nagrań.

W sierpniowym „Teraz Rocku” znajdzie się wkładka poświęcona Kate Bush.

KOMENTARZE

Przeczytaj także