Alec Baldwin nie zagra w filmie „Joker” z powodu… Donalda Trumpa

/ 30 sierpnia, 2018

Tylko przez jeden dzień Alec Baldwin był w obsadzie filmu „Joker”. Najpierw wygrał casting na Thomasa, filmowego ojca Bruce’a Wayne’a, a niedługo później poinformował, że z roli jednak zrezygnuje. Wszystko z powodu opisu postaci, w którą miał się wcielić:

Thomas będzie tandetnym i opalonym biznesmenem, kimś w rodzaju Donalda Trumpa z lat 80.

Zdaniem „The Hollywood Reporter” to był właśnie jeden z powodów rezygnacji aktora z roli w filmie Todda Phillipsa. Baldwin wspominał w jednym z wywiadów, że pojawiły się również problemy z pogodzeniem terminów zdjęć z innymi planowanymi obowiązkami.

W serwisie Twitter pojawił się wpis aktora, w którym potwierdził, że nie będzie uczestniczył w pracach na „Jokerem” i nawiązał do sprawy Donalda Trumpa:

Warto wspomnieć, że Baldwin jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych przeciwników polityki obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Aktor zasłynął parodiowaniem Donalda Trumpa w programie „Saturday Night Live”.

W filmie „Joker”, którego premierę zaplanowano na 2019 roku, główną rolę zagra Joaquin Phoenix, niedawno potwierdzono również udział Roberta De Niro. Reżyserem obrazu jest wspomniany już Todd Philips, a jednym z producentów sam Martin Scorsese.

mg | fot. Gage Skidmore

KOMENTARZE

Przeczytaj także