„Kler” Smarzowskiego na oficjalnym plakacie

/ 30 sierpnia, 2018

Historia w filmie „Kler” ukazana została przez pryzmat losów trójki duchownych, których wzloty i upadki udowadniają, że księżom, podobnie jak społeczności wiernych, nic co ludzkie nie jest specjalnie obce. W rolach głównych popis wielkiego aktorstwa dają Arkadiusz JakubikRobert WięckiewiczJacek Braciak oraz – po raz pierwszy u Smarzowskiego – Janusz Gajos. W doskonałej, pełnej gwiazd obsadzie znaleźli się także m.in.: Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Robert Wabich, Henryk Talar i Izabela Kuna.

Premiera filmu Wojciecha Smarzowskiego zapowiedziana jest na 28 września 2018 roku. Wcześniej „Kler” zostanie zaprezentowany podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Wcześniej do sporego zamieszania doszło w związku z trailerem produkcji. Niedługo po publikacja została ona usunięta z serwisu YouTube. Pojawiło się wiele teorii, ale szybko okazało się, że poszło tylko o jedną scenę, w której pojawiła się naga Joanna Kulig. W nowej odsłonie zapowiedzi widzimy jedynie twarz aktorki. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także