Alice Cooper mówi, kiedy przejdzie na emeryturę

/ 5 maja, 2018

Artysta wydał swój ostatni solowy album w 2017 roku, pod tytułem „Paranormal”, a latem tego roku będzie koncertował z Hollywood Vampires. Czy myśli już o emeryturze?

Nick Cave nie ma problemu z telefonami na koncertach

W rozmowie z radiem „Q103” Alice Cooper wyjawił, kiedy przejdzie na emeryturę.

Jeśli zagram kiedyś trasę i nikt na nią nie przyjdzie, wtedy przejdę na emeryturę. Ale jeszcze się tak nie zdarzyło. Właściwie teraz radzimy sobie lepiej niż kiedykolwiek. Na koncerty przychodzi coraz więcej osób, a ja czuję się dobrze jak nigdy. Nie widzę więc powodu, żeby przechodzić na emeryturę.

Wielu moich rówieśników wycofuje się, ale wielu też pali i pije. Pewnie są zmęczeni. Ja nie czuję się zmęczony. Ludzie mi mówią: „Mógłbyś codziennie grać w golfa”. Ale ja i tak codziennie gram w golfa.

Alice Cooper wraz z Joe Perrym i Johnnym Deppem przyjedzie wkrótce do Polski jako Hollywood Vampires. Koncert odbędzie się 12 czerwca 2018 roku w warszawskiej hali Torwar.

Historia zespołu sięga lat 70., gdy grupa prawdziwych rock’n’rollowców przemierzających nocami bary Los Angeles nazwała się Hollywood Vampires. Prowodyrem nieformalnej paczki został Alice Cooper, do którego dołączyli: Harry Nilsson, John Lennon, Ringo Starr, Keith Moon i Mickey Dolenz. Nic dziwnego, że tak utalentowana grupa szybko obrosła legendą, a ich wybryki odeszły w zapomnienie.

Czterdzieści lat później Alice Cooper wskrzesił Hollywood Vampires jako zespół w towarzystwie Joe Perry’ego i Johnny’ego Deppa i zapraszając wiele innych znanych nazwisk do współpracy nad wydanym w 2015 roku albumem.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także