Alice Cooper zapowiada nowe wydawnictwo

/ 22 lipca, 2019

13 września 2019 roku Alice Cooper wyda płytę EP „Breadcrumbs”, na której znajdzie się sześć utworów. Wśród nich będą przeróbki „Sister AnneMC5 i „Your Mamma Won’t Like MeSuzi Quatro. Na płycie wystąpią powiązani ze sceną Detroit muzycy, jak Wayne Kramer z MC5 i Mark Farner z Grand Funk Railroad.

W wywiadzie dla „The Oakland Press” Alice Cooper mówi:

Jest pewne brzmienie Detroit, które chcemy osiągnąć, a którego nie da się opisać. Jest w nim sporo r&b i Motown, ale z dodatkiem gitar i nastawienia, które czynią z niego rock Detroit. Pomyślałem, że jeśli sięgniemy po muzyków z Detroit to uda nam się znaleźć to brzmienie.

Na płycie znajdą się następujące utwory:

  1. Detroit City 2020
  2. Go Man Go
  3. East Side Story
  4. Your Mama Won't Like Me
  5. Devil With A Blue Dress / Chains Of Love
  6. Sister Anne

Artysta wydał swój ostatni solowy album w 2017 roku, pod tytułem „Paranormal”, a teraz koncertuje z Hollywood Vampires. Nowy solowy album Alice Cooper planuje na 2020 rok.

W rozmowie z radiem „Q103” Alice Cooper wyjawił, kiedy przejdzie na emeryturę.

Jeśli zagram kiedyś trasę i nikt na nią nie przyjdzie, wtedy przejdę na emeryturę. Ale jeszcze się tak nie zdarzyło. Właściwie teraz radzimy sobie lepiej niż kiedykolwiek. Na koncerty przychodzi coraz więcej osób, a ja czuję się dobrze jak nigdy. Nie widzę więc powodu, żeby przechodzić na emeryturę.

Wielu moich rówieśników wycofuje się, ale wielu też pali i pije. Pewnie są zmęczeni. Ja nie czuję się zmęczony. Ludzie mi mówią: „Mógłbyś codziennie grać w golfa”. Ale ja i tak codziennie gram w golfa.

%%REKLAMA%% 

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także